• en-US
Kalite ve Gıda Politikamız

KALİTE ve GIDA GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ

 

SAADET GIDA olarak

Saadet Gıda şekerleme ve sakız sektöründe modern teknolojiler ile üretimi gerçekleştirirken

-Müşteri ve tüketicilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak, standartlara uyun KALİTELİ ve GÜVENLİ ürünler sağlamayı, BRC FOOD, ISO 22000 Gıda Güvenliği ve Yönetim Sistemleri politikalarında yer alan hedef ve yönetim taahhütlerini tüm çalışanların katılımı ile ulaşmayı;

-Faaliyetlerinde standartlardan sapmayı belirlemek yerine önceden görerek önlemeyi;  temel ve destekleyici iş faaliyetlerinin en az kesinti ile devam etmesini sağlamayı, hatalara zamanında ve sistemli müdahale etmek suretiyle, bir daha tekrar etmemesi için her kademede düzeltici ve önleyici faaliyetler yapılmasını;

-Çalışan salığı iş güvenliği tehlikeleri ile ilgili yükümlü olduğu yasal mevzuata ve diğer şartlara üst düzeyde uyarak, emniyetli bir iş ortamı sağlamayı, sürekli iyileştirme ile riskleri azaltarak sağlık bozulmaları ve yaralanmaları önlemeyi gelişimci bir anlayış ile tüm çalışanlar ve ziyaretçiler için sağlıklı, güvenli bir iş ortamı sağlamayı,

-Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ile kurumsal bilgilerin gizlilik, bütünlük ve erişebilirlik unsurları açısından korunmasını, bu sitemin gereklerini yerine getirecek şekilde dökümante etmeyi riskleri sistematik bir şekilde yönetmeyi, tüm yasal mevzuata ve sözleşmelere uymayı, Bilgi Güvenliği farkındalığı sağlamayı ve bu sayede güvenlik olaylarından doğabilecek her türlü gelir ve fırsat kaybını en aza indirerek kurumun itibarını ve güvenilirliğini korumayı, Doğal kaynak tüketimini azaltıcı önlemleri ve kirlenmenin önlenmesi ilkesi ile çevreyi koruyarak gerekenleri tespit ederek uygulamayı, Yukarıdaki tüm amaç ve hedeflere ulaşmak için bilgilerin ve gerekli tüm kaynakların bulunabilir olmasını sağlamayı taahhüt ederiz.

HİJYEN POLİTİKASI

   Müşterilerimize sunduğumuz ürünlerin her aşamasında fiziksel,kimyasal ve biyolojik gıda güvenliği tehlikelerini    belirlemek,kontrol altına almak,sağlık ve hijyen kurallarına uygun olarak üretilmesini sağlamak.

 FİZİKSEL GÖRÜNÜŞ VE TAKI POLİTİKASI

Üretim alanlarına koruyucu önlüksüz,bonesiz girilmesine izin verilmez. Üretim alanlarında çalışırken hiçbir takı kullanılamaz. Önlükler temiz ve boneler kulak ve saçları tamamen kapatacak şekilde kullanılmalıdır. Önlüklerin temizliği firmamızın yürütmüş olduğu uygulamalar ile sağlanır.

SİGARA İÇME VE YEMEK POLİTİKASI

  Üretim ve depolama alanlarımızda ve soyunma odalarında sigara içmek ve yiyecek yemek – içmek yasaktır.Uyarı levhaları görülebilecek yerlere asılmıştır.  Çalışanların ve Ziyaretçilerin bu kurala uymaları sağlanır.

ÜRETİM ALANLARINA GİRİŞ POLİTİKASI

   Ziyaretçilerimiz, tedarikçilerimiz  üretim alanlarımıza özel önlük, bone giyerek ve ziyaretçi kontrol çeklistine tabi tutularak girerler.

CAM,KESİCİ ALET VE YABANCI MADDE POLİTİKASI

   Üretim alanlarımızda,fiziksel bulaşmalara sebep olabilecek yabancı maddelerin önlenmesi için,

cam, kırılabilir plastik malzemeler, ahşap, tel malzemeler kullanımdan kaldırılmıştır. Mevcut olan cam ve kırılabilir plastik malzemeler, metal ekipmanlar koruma altına alınmıştır. Kullanılması zorunlu olduğu durumlarda özel falçatalar kullanılır ve düzenli olarak kontrolden geçirilir.

PERSONELİN SAĞLIK KONTROLLERİ POLİTİKASI

Personelin periyodik sağlık muayeneleri  yaptırılır.  Bulaşıcı hastalık, üst solunum yolları enfeksiyonları, ishal, bulantı, öksürme hapşırma durumlarında üretim müdürü tarafından üretim alanından uzaklaştırılarak, sağlık kontrolüne gönderilir.

TAKLİT TAĞŞİŞ POLİTİKASI 

Hammaddenin tedarik zinciri süresince tağşiş ve taklidi konusunda firmamız bünyesinde detaylı bir tehdit analizi yürütülmektedir. Bu kapsamda TAKLİT-TAĞŞİŞ RİSK VE HASSASİYET ANALİZİ yapılmaktadır. Kalite Güvence bölümü bakanlığın yapacağı basın duyurularını takip eder

TAKLİT-TAĞSİŞ RİSK VE HASSASİYET ANALİZİ n de bakanlığın duyuruları haricinde ilgili derneklerin ve odaların (gıda mühendisleri odası, veteriner hekimler odası,  Türkiye ziraatçiler derneği vb.), sektör temsilcileri, sektör dernekleri, mühendis çalışanların itiraf niteliğindeki beyanları(İlgili odaya yapılan beyanlar),geçmiş veri kayıtları da referans alınır. Böylece ilgili ürünle alakalı teşhir edilmemiş fakat yapılabilecek Taklit veya Tağsiş konuların da tanımlaması yapılır.

Yukarıdaki tüm bu araştırma sonuçlarının uygun olması tesisimizde taklit tağşişe sebebiyet verecek hiçbir basamak olmadığını beyan eder.

Fabrikamızda üretilen tüm ürün gruplarında taklit tağşiş yapmayacağımızı taahhüt ederiz.

Bilgi Güvenliği Politikamızı incelemek için tıklayınız.
Saadet Gıda Kalite ve Gıda Politikası
t: +90 212 450 11 11 f: +90 212 450 11 20 Kaya Millenium İş Merkezi Cumhuriyet Mah.Gürpınar Yolu Cad.No:5/B K:14 Büyükçekmece / İSTANBUL

Kişisel Veri Politika ve Prosedürleri | Çalışan Aydınlatma Metni | Çalışan Adayı Aydınlatma Metni | Tedarikçi Çalışan Aydınlatma Metni

İnternet sitemizde yer alan yazılı ve görsel materyal Saadet Gıda'nın izni olmadan üçüncü şahıslarla paylaşılamaz.